Deimantas yra kiečiausias natūralus mineralas. Jo cheminė sudėtis yra kristalinė anglies modifikacija, kuri, veikiama aukšto slėgio anglies, virsta nuostabiuoju deimantu. Deimantai yra ne tik patys kiečiausi, brangiausi ir rečiausi Žemėje randami brangakmeniai, bet jų energetika yra milžiniška, tyra ir švari.

Kietumas pagal Moso skalę10

Lūžio rodiklis2,417

Cheminė formulėAnglis, C

Kas yra deimanto forma?

Deimanto forma reiškia fizinę deimanto formą ir dažnai yra vienas iš pirmųjų atributų, į kuriuos poros atsižvelgia pirkdamos deimantą. Nors apvalūs deimantai yra populiariausias pasirinkimas, daugelį porų taip pat traukia išskirtinė neapvalių arba „įmantrios formos“ deimantų išvaizda. Įmantrios formos deimantai yra ovalo formos, pagalvėlės, princesės, kriaušės, smaragdo, markizės, asscher, spinduliuojantys ir širdies formos deimantai.

Kas yra deimantų spalva?

Dažnai manoma, kad deimantai yra visiškai skaidrūs. Tačiau deimantuose yra mikroelementų, jie gali turėti subtilių spalvų. Nors spalva yra viena iš keturių C ženklų, kuriuos juvelyrai naudoja vertindami deimantus, spalva labiau susijusi su retumu ir kokybe. Visiškai bespalviai deimantai yra patys rečiausi, todėl jie yra vertingi.

Kadangi deimantai kilę iš žemės, jie dažniausiai būna geltonos, rudos arba pilkos spalvos dėl žemėje susikaupusių priemaišų. Šie deimantai vertinami pagal atspalvį, toną ir sodrumą, o deimantų spalvų skalė apima šiuos veiksnius.

Deimantinis atspalvis apima tikrąją akmens spalvą – pavyzdžiui, baltą, geltoną, rožinę, rudą arba mėlyną. Brangakmenio tonas yra spalvos laipsnis nuo šviesios iki tamsios. Galiausiai, sodrumas yra spalvos gylis ir intensyvumas. Bespalviai deimantai neturi sodrumo. Vietoj to, jie turi ugnį ir spindesį.

Deimanto vertinimo kriterijai

Yra keturi deimanto vertinimo kriterijai, kurie lemia deimanto vertę. Šis standartas yra naudojamas viso pasaulio deimantų pramonėje. „4C“ klasifikacija yra tokia:

1. Briaunavimas(anglCut)
2. Švarumas(anglClarity)
3. Spalva(anglColor)
4. Karatai (angl. Carat)